Warning: A non-numeric value encountered in /var/home/bufetega/domains/sepalatvija.lv/public_html/wp-includes/functions.php on line 64
Kā mūsdienās ietaupīt naudu? - sepalatvija.lv
Warning: A non-numeric value encountered in /var/home/bufetega/domains/sepalatvija.lv/public_html/wp-includes/functions.php on line 66

Warning: A non-numeric value encountered in /var/home/bufetega/domains/sepalatvija.lv/public_html/wp-includes/functions.php on line 66
Skip to content

Kā mūsdienās ietaupīt naudu?

Ja jūs kādreiz jau esat mēģinājuši atlikt kādus naudas līdzekļus, bet vienmēr savus iekrājumus esat iztērējis, tad jūs to, visticamāk, esat nepareizi darījuši. Skaidrs, ka krāt naudu ir aizraujoši, taču, no otras puses, arī sarežģīti. Kopīgi mēģināsim saprast, kā pareizi būtu jākrāj nauda, lai varētu beidzot sasniegt savus jau sen nospraustos mērķus.
Redziet savu mērķi!

Sākot pareizi krāt naudu, visupirms ir jānostāda sev mērķis – nosakiet savas vēlmes un mērķus! Obligāti uzrakstiet tos uz lapiņas vai arī dienasgrāmatas / plānotāja pirmajā lapā. Šie mērķi var būt, piemēram, mājokļa remonts, jaunu auto riepu iegāde vai ceļojums uz Grieķiju. Pats būtiskākais ir izvirzīt mērķi, nofiksēt to un sekot tam vēlamajā virzienā. Kad būsit iekrājuši naudu kādam konkrētam mērķim un varēsit to atļauties, tas būs pats labākais apbalvojums un mācība – jūs noticēsit saviem spēkiem un arī turpmāk varēsit krāt naudu un pirkt sev to, ko vēlaties.

Laika robežu noteikšana

Viens no galvenajiem faktoriem, kas jāņem vērā, veidojot uzkrājumus, ir adekvātu laika robežu noteikšana. Laikam nevajadzētu ne pārāk īsam, ne pārāk garam, lai paspētu sakrāt nepieciešamo summu vai lai neatslābtu to krāt, zaudējot motivāciju un gandarījumu.

Negribiet visu un uzreiz!

Ja nevarat izdomāt konkrēti, ko jūs vēlaties, pareizi nosakiet prioritātes – kas jums ir svarīgākais? Automašīnas riepas vai ceļojums uz Grieķiju? Svešvalodas kursi vai jauns viedtālrunis? Nosakot primāro mērķi un sasniedzot to, pārējie mērķi vairs nešķitīs tik būtiski, turklāt, kā pierāda pētījumi, pēc laika tie vispār var pazust no jūsu vēlmju loka. Pareizi sakārtotas prioritātes iemācīs jums veikt pareizās izvēles un nošķirt patiešām būtiskus mērķus no nesvarīgām iegribām. Krājot naudu, jūs iemācāt sevi pakļauties noteiktai disciplīnai, kas ir viena no veiksmīgas personības īpašībām.

Veiciet grāmatvedību arī mājās!

Pareiza naudas krāšana nav iedomājama bez grāmatvedības veikšanas arī mājās. Pierakstiet visus savus ienākumus un izdevumus, tādējādi sniedzot sev iespēju sekot līdzi saviem tēriņiem un ietekmēt tos vēlamajā virzienā. Varbūt jums nevajadzētu tik bieži ēst ārpus mājas? Varbūt jums vajadzētu atteikties no kāda sava kaitīgā ieraduma? Protams, nevajadzētu arī pārāk aizrauties, liedzot sev it visus labumus, jo dzīvošana bez ikdienas prieka, ik vienu centu ieliekot krājkasē, nav pareizas naudas krāšanas princips.

10% princips

10% princips ir viens no populārākajiem naudas krāšanas principiem, jo patiešām strādā. Saņemot algu, 10% no tās atlieciet savam mērķim, bet ar pārējo summu dariet to, kas jādara un ko jūs vēlaties. Šādā veidā iekrājumi veidojas ievērojamā ātrumā un daudzumā. Nekādā gadījumā neiztērējiet visus savus iekrājumus – atstājiet kādu daļu arī neparedzētām situācijām, tādējādi pasargājot sevi no nepieciešamības aizņemties kredītu.

Izvairieties no naudas rijējiem!

Iemācieties akcijas, atlaides un citus komerciālos piedāvājumus atšķirt no tā saucamajiem rijējiem. Kā rāda pieredze, viens no lielākajiem rijējiem ir kredītkartes, kurās nauda tērējas nemanot, bet procenti sakrājas ievērojami. Esiet ļoti uzmanīgi un sekojiet līdzi procesiem savās kredītkartes, bet vēl labāk – vispār neizmantojiet kredītkartes. Tāpat esiet uzmanīgi arī, pērkot “akcijas preces”, kas nereti nemaz nav izdevīgs pirkums. “Pērciet divus jogurtus, bet trešo saņemiet par brīvu!” – neskatoties uz to, ka cilvēkiem visbiežāk ir nepieciešams tikai viens jogurts, tie izmanto šāda veida piedāvājumus, jo, redz, tā taču ir akcija!

Published inRaksti par visu